Jak postupovat, pokud chci začít včelařit

Vážení budoucí včelaři,

pokud jste se rozhodli zasvětit svůj volný čas včelkám, rádi Vás uvítáme mezi námi.

Na začátku máte určitě více otázek než odpovědí, a tak doporučuji - obraťte se na nás (viz kontakty na předsedkyni - Hana Chmelová), rádi poradíme co a jak.

Obecně řečeno, začínající včelař není povinen být členem ČSV, ačkoli mu to přináší nesporné výhody - členové dostávají každý měsíc časopis Včelařství, možnost odborných konzultací, administrativní zázemí při jednání s orgány státní správy,... V současné době Český svaz včelařů sdružuje cca 97% všech chovatelů včel.  Co ale musí udělat každý včelař, bez ohledu na členství v ČSV - přihlásit se u Českomoravské společnosti chovatelů v Hradišťku pod Medníkem.

Formulář a kontaky ke stažení v sekci Dokumenty a formuláře, nebo na vyžádání u jednatelky ZO Benešov.

Poradíme Vám i s kontakty na včelaře, od kterých by se dala koupit včelstva, oddělky či roje. Poradíme s nákupem nutného vybavení, apod.

Těšíme se na Vás, napište nám, zavolejte nám.

Užitečné pro začínající včelaře

Příručka "Jak začít včelařit"

23.01.2013 15:00
Každému začínajícímu včelaři se může hodit stručný návod, jak na to. V sekci formuláře a dokumenty je také ke stažení velmi zajímavý článek o tom, jak začít včelařit (cca 8 stránek). Byl přílohou časopisu včelařství, je také k dispozici na webu ČSV (www.vcelarstvi.cz).